רוחמה וייס, אשר לימדה בקולות, בתוכניות העמיתים ותהודה, מבקשת לחשוף אותנו לספר שכתבה וציירה בתה שני, הפותח צוהר לעולמה של אישה צעירה עם צרכים מיוחדים.

"כך נראה אושר. כך נראית תחושת סיפוק. שני שלי מתבשמת מריחו הנפלא של המוגמר. הספר עליו עמלה במשך כמה שנים הודפס וריח של ספרים חדשים ממלא את הבית.

רציתי לכתוב ששני סיימה טיפוס על האוורסט של חייה, כיוון ששפה ומילים כתובות הן האוורסט שלה, אבל שני עושה את זה קצת אחרת, היא מטפסת בלי זיעה ובלי קולות של מאמץ – היא לוקחת את האוורסט, מתאימה אותו לאפשרויות שלה ואז מטפסת. מדהימה אותי היכולת הזו לשנות לאוורסט את הצורה.

שנים היא כותבת את הספר הזה ובהנאה גדולה: יושבת עם המחשב בבתי קפה, בבית לידי או מגיעה לספריה של הקולג' לעבוד. בכל מקום היא עם הספר שלה ועכשיו כשהוא יצא לאור היא חולקת איתנו, בעזרתו, את החלומות, הדמיונות, התקוות והפחדים של בחורה בת עשרים עם צרכים מיוחדים.

כשאני קוראת בספר התכנים שלו מסקרנים אותי, מצחיקים עד דמעות ולא פעם גם מדאיגים. זאת הזדמנות נדירה לכולנו להכיר את העולם הנסתר מהעין ששני היא חלק ממנו. והציורים, והציורים… שני לא הסתפקה בכתיבה והלכה לחוג אמנות במוזיאון ושם השלימה את הספר באיורים שובי שני פורצת דרך שכן אני לא יודעת כמה א.נשים עם מוגבלות קוגנטיבית הוציאו לאור ספרים ואני מקווה שרבות ורבים ילמדו ממנה להנדס את האוורסט ויגשימו חלומות. היא עשתה זאת עם חיוך, מחשב נייד, בתי קפה ונחישות של אישה צעירה שאין לה מושג מהם גבולות. הסיכום שלנו היה שאני רק מתקנת שגיאות כתיב. כל השאר זה נטו העולם שלה.

היום, כשנכנסתי הביתה הרחתי את ריח הספרים והתחלתי לבכות.

אתן ואתם הייתן שם עם לייקים, עידוד, מילים טובות, שיתופים ותמיכה בהדסטרט. אתן לימדתן אותה לחבק את החלומות שלה ולהאמין בהם. ואתם לימדתם אותי שהרבה יותר נעים ביחד. אתן למדתן אותנו שכדאי לספר לעולם על החלומות שלנו.

 

אז מה נשאר?

א. ההשקה – האירוע אליו נשאנו עיניים יתקיים ב-10/3/19 בשעה 17.00 ב'תמול שלשום', בירושלים. הלוואי שלא יהיה מספיק מקום לכולנו.

ב. אני מאוד רוצה לייחצ"ן לשני את הספר. לא בשביל מכירות אלא בשביל תחושת הגאווה שלה. אני רוצה שהיא תראה את עצמה כמו הנסיכות עליהן היא כתבה בספר. אני רוצה שהקהילה תריע לה. היא הרי הינדסה את האוורסט. איך לא נריע לה?! אם אתן בתחום או אם אתם מכירים את מי שבתחום (תכניות רדיו, טלוויזיה או עיתון שעוסקים בסוגיות חברתיות).

ג. רכישת ספר – על מנת לרכוש את ספרה של שני וייס-גולדמן 'מדברת על אהבה', כתבו אל רוחמה, אמא של שני, למייל wg@netvision.net.il את הכתובת למשלוח. עלות הספר כולל משלוח היא 45 שקלים. לאחר שהספר יגיע אליכם, בצעו העברה בנקאית לחשבונה של שני וייס גולדמן (בנק פועלים 12; סניף 694; חשבון 392022).

אם זה לא נוח, ניתן לשלוח צ'ק על שם שני וייס גולדמן, לכתובת: רחוב בלומנפלד 14, ירושלים .9666814

תודה שאתן איתנו בחוויה הזו. רוחמה