top of page

קולות משלנו - בוגרות ובוגרים מספרים

ניקולאי טבה.jpg

ניקולאי טבך, יזם ופעיל חברתי ודוקטורנט ללימודי מדינת ישראל באוניברסיטת בן גוריון

מהי קולות עבורי:

"קולות פתחה בפניי אפשרות של לקיחת כלים מעולם התלמוד ומחשבה יהודית וליישמם בחיי היום יום שלי. היישום קשה ומאתגר, אך בלעדיהם היכולת שלי ושלנו כעם, לחיות ולהתפתח בציון בלתי אפשריים."

אורי צפריר.jpg

אורי צפריר, יועץ עסקי של משרד הכלכלה במסגרת מעוף ויזם עסקי וחברתי

מהי קולות עבורי:

"קולות עבורי היא מקום למפגש ושיח פורה וכנה בין אנשים שונים על החיים שלהם כיום תוך מגע אינטימי עם המסורת והערכים היהודים.

בקולות התחככתי באופן אינטימי עם ערכים שהכרתי באופן תיאורטי, והמגע השפיע עלי כאיש שיחה ועשיה בכל תחומי חיי החל בעשיה העסקית, והמשך בקהילה, במשפחה ובמגע עם כל אדם. חווית הלימוד בקולות חיזקה בתוכי קול פנימי שאיפשר לי לראות את אופן ההתנהגות שלי בארועים שדרשו התמודדות עם ערכים כגון הוגנות, צדק והונאה. הלימוד בקולות וחיזוק הקול הפנימי, בנה בי את היכולת להתמודד עם ערכים אלו בסיטואציות רבות, חברתיות ועיסקיות, באופן ערכי"

תמונת ראש המועצה דרור אהרון.jpg

דרור אהרון, ראש המועצה המקומית גן יבנה מאז שנת 2003

מהי קולות עבורי:

"קולות עבורי היא מסגרת ייחודית שמעניקה כלים חשובים ויוצרת חשיבה מחוץ לקופסא. כמובן שלמידת העמיתים הינה חשובה מאד ומעניקה לי המון ניסיון וידע."

אברמי טורם.jpg

אברמי טורם, נציב שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות במשרד המשפטים

מהי קולות עבורי:

"תחושת שייכות וחיבור לזהות - למשהו עמוק ומשמעותי שמחבר את כולנו ואבד לי לעיתים בדרך. קולות אפשרה לי להרחיב אופקים ממקום פלורליסטי ומאתגר, לראות דברים אחרת ולהבין/ללמוד את החיבורים שכבר קיימים אצלנו מהעבר להווה."

אבי נעים.jpg

אבי נעים, מנכ"ל משרד ההתיישבות

מהי קולות עבורי:

"צוהר שבכל מפגש מעניק לי זווית חדשה להתבוננות פנימית על עצמי ועל הסביבה. באמצעות למידה מרתקת, קולות מעניקה לי כלים שימושיים שעושים אותי אדם ומנהל טוב יותר וכך בעצם הטוב עובר הלאה"

אלון אבוטבול.jpg

אלון אבוטבול, שחקן קולנוע וטלוויזיה, המשמש בשנה האחרונה גם כמפיק עצמאי

מהי קולות עבורי:

"בקולות למדתי לבחון את הכתובים והמסורת היהודית בפתיחות, בסובלנות לכל זרם, כולל יד בגמרא, בסידור התפילה, ובחקירה אישית של היהדות. קולות פתחה דלתות אל הראש, השכל והנשמה..."

מיקה אלמוג.jpg

מיקה אלמוג, בעלת טור ב"שבעה ימים" של ידיעות אחרונות וסופרת

מהי קולות עבורי:

"הלימוד בקולות קירב אותי אל הטקסטים, על יופיים ומורכבותם, ואישר גם ערעור עליהם ובחינה מחדש – שהיא דרך חשיבה מבורכת. קולות העניקה לי שנתיים מרתקות של לימוד והרחבת אופקים, הזדמנות להכיר אנשים מרתקים ומרתקות, וצורות חשיבה שנוכחות בי עד היום, גם בחיי היומיום וגם בכתיבה שלי, ששואבת לעיתים קרובות השראה וחשיבה מן המקורות."

מורית בארי.jpg

ד"ר מורית בארי, רופאת ילדים, מנכ"לית בית החולים אלי"ן - מרכז שיקום ילדים ונוער בירושלים

מהי קולות עבורי:

"קולות נתנה לי מסגרת מופלאה של לימוד, אחווה וחברות. מסגרת בה אני לומדת ללא הרף איך היהדות וארון הספרים העתיר שלה רלבנטי בכל רגע ורגע גם לקיום אורח חיים שכלתני, הומניסטי וליברלי."

אורי הכהן.jpg

אורי הכהן, מנכ"ל מערך מעוף במרכז הארץ

מהי קולות עבורי:

"בעיקר הזדמנות נדירה לעצור את היום יום ולחשוב על נושאים חשובים בחיי האישיים, בעבודה וביחסים האנושיים סביבי דרך לימוד, שיח ומחשבה עם אנשים יקרים וחכמים. קולות עוזרת לי להמשיך ולגלות את ארון הספרים היהודי והישראלי ולחבר את עצמי יותר למי שאני ולמאיפה באתי."

בני פישר.png

בני פישר, סמנכ"ל חינוך ברשת דעת

מהי קולות עבורי:

"...חווית הלימוד חיזקה את ההבנה שארון הספרים לא רק שייך למגזר מסויים, וכמה שהחברה מפסידה מכך שהארון הזה נסגר בפני קהילות נוספות. הבנתי זאת כבר קודם וזה התעצם בקולות, התובנה שהטקסטים היהודיים מכילים בתוכם תובנות כמעט בכל תחום בחיינו ..."

לירית סרפוס.jpg

לירית סרפוס, ראש צוות חברה באגף ממשל וחברה במשרד ראש הממשלה

מהי קולות עבורי:

"קולות היא בית לחשיבה אחרת, ערכית. היא מקום שבו רכשתי חברים ממעגלים חדשים, שאחרת לא הייתי מגיעה אליהם. המפגשים בקולות הם חוויה אינטלקטואלית מרגשת שאני מחכה לה ממפגש למפגש. הדבר שהכי השפיע עלי הוא שיעור הפתיחה שלנו בקולות בעניין מחלוקת..."

דורון אלמוג.jpg

דורון אלמוג, אלוף במיל';  יו"ר 'עלה נגב-נחלת ערן'; יו"ר עמותת ,מצמצמים רווחים'; יו"ר 'קרן הדוכיפת'

מהי קולות עבורי:

"קולות היא ניסיון התעמקות במסורת ובחשיבה היהודית ב-3,000 השנים האחרונות. ניסיון התחברות למקורות לצורך העצמת זהותנו."

נטע כפרי.jpg

נטע כפרי, מעצבת פנים עם התמחות בעיצוב סביבות למידה, כותבת תזה ומובילה את מיזם "ובחרת בחיים"

מהי קולות עבורי:

"קולות בשבילי הייתה ועודנה מקור והשראה לתכנים המוגשים בעומק ואיכות, התעוררות זיכרון רדום ומפגש מעמיק עם התרבות היהודית וחכמתה. עד היום ישנו שיתוף פעולה פורה בין קולות והמיזם "ובחרת בחיים" בפיתוח תכנים, הנחיה וחשיבה."

שפיר רליק.jpg

רליק שפיר,  מנכ"ל חברת ימאסי העוסקת במוצר תוכנה לעולם התעופה האזרחי

מהי קולות עבורי:

"חושב יותר על פתרונות הוגנים ומאזנים, מודע יותר לאפקט הקהילתי של מה שאני עושה."

דניאל מירון.jpg

דניאל מירון, שגריר ישראל בצ'כיה. מתגורר בפראג (זמני), ובהיותו בארץ- בירושלים

מהי קולות עבורי:

"קולות היא מקום ללמוד ולפתח את ההבנה על המורשת היהודית שלנו. זה מקום שלימד אותי כי אבותינו ואמותיהם השאירו מאחוריהם יצירה אדירה שניתן ללמוד ממנה על כל אספקט של החיים המודרניים היום. איננו צריכים להיות מאמינים גדולים או שומרי מצוות כדי להבנות מספר הספרים ולקחת ממנו תובנות וחוכמה לדרך חיים..."

דברה לונדון_edited.jpg

דברה לונדון, לשעבר מנהלת משלחות תורמים מטעם הג'וינט. כיום עצמאית בשדות של ליווי מנהלים וגיוס משאבים והפיכת מסרים לגלובלים

מהי קולות עבורי:

"אי שלי יהדות בריאה, חכמה, יפה ומכבדת. מקום מפגש ללמידה אמיתית ושיח עמוק ומעצים."

מושיקו ארז_edited.jpg

מושיקו ארז, מנכ"ל המועצה המקומית קדימה-צורן (לשעבר)

מהי קולות עבורי:

"קולות היא בית למדרש לימוד והרחבת אופקים, והיא פלטפורמה מדהימה להביא את ערכי היהדות לעולם המעשה שלנו. כעמית בקולות לפני כמעט 10 שנים גיליתי על עצמי הרבה מאד דברים שלא הכרתי קודם או שלא ביטאתי אותם מהפה ולחוץ, ומאז צברתי הרבה מאד חברים טובים שלמדו איתי או אחריי בקולות."

אלישיב רייכנר.jpg

אלישיב רייכנר,  עיתונאי ובעל טור ב'מקור ראשון הכותב ספרים על החברה הישראלית

מהי קולות עבורי:

"קולות עבורי הוא חוויה טובה של לימוד משותף והכרות עם אנשי עשייה מגוונים. אני נעזר לעתים תכופות באנשים הנהדרים שלמדו איתי. מהמסע לארה"ב חזרתי עם תובנות רבות על יהדות התפוצות."

יריב מן_edited.png

יריב מן,  מנהל אגף בכיר לפיתוח חברתי וכלכלי בחברה הבדואית בנגב

מהי קולות עבורי:

"קולות עבורי היא בעיקר המקום שאפשר לי קצת לחזור בזמן אל מלים ומשפטים שהם חלק ממני אך שלא הכרתי אותם. קולות אפשרה לי להיפגש עם אנשים וטקסטים מעניינים ונוגעים. קולות אפשרה לי להציץ, להבין כמה אני לא יודע, להיבהל, לשוב לשגרה ולדעת שיום אחד אקח את העסק הזה ברצינות."

ליפשיץ יאיר.png

הרב פרופ' ליפשיץ, פרופ' ויועץ בכיר לחברות בינלאומיות בנושא תכנון ומניעת מחלות מצטברות של שריר שלד,מייסד ומוביל בית מדרש לתרבות יהודית, ומייסד ומנהל קרנות צדקה וחסד

מהי קולות עבורי:

"קולות פתחה בי את הדחף למימוש החלק היישומי מעש בבחינת נאה דורש ונאה מקיים.*לפתח את אש היצירה או במילותיו של ביאליק "אין הקדושה אלא האש הרוחנית שבכוחה חי העם ובכוחה שב ונתחדש.."

יורם סגי זקס.jpg

יורם סגי זקס, ראש החטיבה החברתית בלשכת עורכי הדין

מהי קולות עבורי:

"אחד משיאי התכנית היה הנסיעה לארצות הברית, עם קבוצה נפלאה של אנשים. זכור לי יותר מכל המפגש בהילל עם רב שהקדיש את כל חייו לשמירה על יהדות ארה"ב, ומסקנתו שנכשל בתפקידו. מסקנותיי היו כי שהקיום היהודי השלם הינו רק בארץ ישראל וכי הקשר עם יהדות התפוצות חיוני ומשמעותי עד מאוד. "

יריב מן_edited.png

יעל מאלי,  ראש חטיבת אמנות במכללת אפרתה, מרצה וכותבת על אמנות ויהדות, ומדריכת סיורי אמנות בחו"ל

מהי קולות עבורי:

"ביליתי בבית המדרש של קולות שנתיים מענגות. אהבתי לפגוש אנשים שמנהלים אורח חיים שונה משלי, ומצאתי דווקא יותר דמיון משוני. אני לוקחת אתי את האווירה המכילה והמכבדת שאפיינה את בית המדרש."

יהלומה זכות.jpg

יהלומה זכות, מנהלת מרכז החוסן הקהילתי באופקים

מהי קולות עבורי:

"קולות לימדה אותי להתחבר לשורשים שלי. העמיקה את ההשתוקקות שלי ללמוד מדרשים ולהתגעגע ליהודיות שמפעמת בתוכי. בקולות הקשבתי לקולות ישראלים שלא הכרתי קודם. קיבוצניקים, מושבניקים ומתנחלים, כולם מלח הארץ. בתקופת לימודי בקולות הייתי בוועדת ההיגוי של 'נשים עושות שלום' ובדיוק יסדתי בית מדרש חברתי באופקים..."

דנה סנדר מולה.jpg

דנה סנדר-מולה, מנכ"לית ארגון JWRP בישראל

מהי קולות עבורי:

"קולות היא מתנה אדירה שקיבלתי לחיים. זכיתי במנחה אחת ויחידה - תדהר גוטמן, שהפכה להיות למורה ולחברה. זכיתי בקבוצה מופלאה של אנשים שעם הרבה מהם מעבר לחברות האמיצה, כבר מתקיימים קשרי עשייה - מקצועית והתנדבותית. זכיתי לשיח יהודי עשיר ופלורליסטי, כזה שנתן לי ביטחון לקרוא, לחקור, לשאול וללמוד..."

נועה אקר עמרני .jpg

נועה אקר עמרני, מנהלת תכניות בתחום הון אנושי בזירה החברתית-ציבורית ברשות החדשנות

מהי קולות עבורי:

"...קולות פתחה עבורי צוהר לעולם שהיה תמיד מאד רחוק ממני. גדלתי בבית חילוני אדוק והרגשתי שיש איזו חוליה חסרה בהסבר שלי לעצמי מה אני עושה כאן בפינה החמימה הזו במזרח התיכון. קולות נתנה לי את קצה החוט להתחיל את...". 

לאה שקלאר_edited.jpg

לאה שאקלאר, מנחת סדנאות ומגישת תוכנית אירוח שבועית ברדיו ירושלים

מהי קולות עבורי:

"קולות עבורי היא בית למפגשים של האנשים המרכיבים את הפסיפס האנושי המרתק של החברה בישראל. קולות מאפשרת מגע, היכרות, למידה של זה את זה, חופש משיפוטיות ופתיחת ערוצים חדשים של התנסות. מדובר באופציה לצאת מדפוסים סטראוטיפיים אל ראייה אנושית של בשר ודם."

כרמלה קורש אבלגון_edited.jpg

כרמלה כורש-אבלגון, מנהלת הקרן למפעלים מיוחדים במוסד לביטוח לאומי - קרן הון סיכון ציבורית המסייעת לפיתוח שירותי

מהי קולות עבורי:

"יהדות רלוונטית ויישום האמרה "70 פנים לתורה". האפשרות להנגיש מקורות ישראלים ויהודיים ולהפגיש בין זהויות שונות, ממקום של כבוד ושיח מכיל, רצון להשפיע על תיקון עולם במדינה. אמונה ואופטימיות."

מוני מורדכי_edited.jpg

מוני מרדכי, יועץ תקשורת ובעל משרד יח"צ המתמקד כיום בעיקר בנדל"ן, משפט ופיננסים

מהי קולות עבורי:

"...בקולות למדתי לדבר יהודית. התחברתי יותר לזהות שלי כיהודי וכאזרח וחיזקתי אותה. הרגשתי שלם יותר עם היותי חילוני. בקולות נחשפתי לתורה שבעל פה, לטקסטים יהודיים ולתנ"ך כפי שמעולם לא נחשפתי, גיליתי שאפשר לדבר, להתווכח והכי חשוב- שאין כזה דבר 'כזה ראה וקדש'.."

ינון שרז.jpg

ינון שרז, מנכ"ל משותף בקבוצת ארגנטולס – חברה המייבאת מגוון רחב של כלי עבודה מקצועיים , שהוקמה בשנת 1939 ע"י סבו בארגנטינה (מכאן מקור השם) והועתקה לישראל בשנת 1954

מהי קולות עבורי:

"...בגרות, צמיחה, למידה והכרה שאפשר אחרת ושלאמת יש הרבה פנים. בקולות עברתי תהליך אישי/קבוצתי עם חבריי ללימוד בו אפשרתי לעצמי לשתף אותם בקשיים ואתגרים וקיבלתי מהם הכלה, חיבוק, תמיכה והיזון חוזר - לפעמים כביקורת, לפעמים כהארה, אבל תמיד עם הרבה תמיכה וסבלנות..."

אברהם חיון.jpg

אברהם חיון, מנכ"ל ושותף מייסד בעמותת נכח המפעילה את סח"י

מהי קולות עבורי:

"קולות בשבילי זה מקום לשמוע וללמוד, להיטען בתכנים שמעניינים אותי ולהכיר אנשים נהדרים ממעגלים שונים."

גילה טל בן דוד_edited.jpg

גילה טל בן דוד, סא"ל במיל' בחיל האוויר בתחום הטכנולוגי וכיום חיברה ביןאהבותיה לטיולים וספרות באמצעות מיזם "מילים מטיילות"

מהי קולות עבורי:

"היכרות עם חלקים שונים בחברה הישראלית. תחושת אחדות במפגשים בהם מגיעים אנשים מרקעים שונים ומייצרים לימוד משותף. מימוש היהדות שלי כחילונית. להנות ולחוש תחושת התעלות מהיופי והרלוונטיות של הטקסטים היהודיים לחיינו, להכיר אנשים נפלאים בתחומי עשיה שונים בחברה הישראלית."

אסתר עקיבא.jpg

אסתר עקיבא, מנהלת המהלך האזורי לקידום מצוינות בחינוך בנגב, מטעם אשכולות הרשויות נגב מערבי ומזרחי

מהי קולות עבורי:

"קולות היא הבאר ממנה אני שותה מים חיים. אנו בפתחה של שנה שלישית של ביחד, מתוך בחירה אחד בשני ובלימוד. קולות בשבילי היא חברות ואהבת נפש, מקום להעמקה ועיון, לדיוק ודיון בנקודות המורכבות והקשות ביהדות שלי ובהיותי חלק מהחברה הישראלית. אנו עסוקים יחד בברור הגבולות האישיים, הקבוצתיים והלאומיים של התחדשות מול מסורתיות. מודה על הזכות להמשיך לברר וללמוד יחד, לגדול בנפש בדרך קולות."

תמי אייזנמן חלמיש_edited.jpg

תמי אייזנמן חלמיש, מנהלת היוזמה למחקר יישומי בחינוך באקדמיה הלאומית למדעים

מהי קולות עבורי:

"הכרות עם ארון הספרים והשפה היהודית ממקום לא רכושני ולא פסקני אלא ככר משותף ומרחב פרשני."

שרית רובין צפדיה.jpg

שרית רובין-צפדיה, מנהלת תוכנית 'למרחק' - קידום תעסוקה איכותית ליוצאי אתיופיה מיסודם של משרד העבודה וג'וינט ישראל

מהי קולות עבורי:

"קולות אפשרה לי להתחבר מחדש לטקסטים שאני כה אוהבת. הקריאה הנקייה, העומק ורוחב הדעת של העמיתים שלי לקבוצה שחלקם פגשו את הטקסטים בפעם הראשונה, חיברו אותי מחדש לטקסטים ממקום אחר ונקי יותר..."

רונית גטניו_edited.jpg

רונית גאטניו, מנהלת עמותת "אחים" במועצה האזורית דרום השרון, המלווה מנהלים בכירים במגזר החברתי והעסקי

מהי קולות עבורי:

"...מפתח לדלת שכלל לא ידעתי על קיומה. הזהות החילונית שלי לא קיבלה ביטוי בלימוד או הלכה ובקולות, לראשונה ניתנה לי לגיטימציה לחשוב ולבטא רוח חילונית פלורליסטית ויהודית. המדהים הוא שבקבוצת הלימוד שלנו כל אחד בחר להגדיר את הקשר, האמונה והמסורת בדרכו שלו - מה שתרם לדיון מרתק ומעורר מחשבה..."

פגי סידור_edited.jpg

פגי סידור, עיתונאית שהחלה את דרכה בקול ישראל ומזה 14 שנים כותבת במוסף הירושלמי של ה-Jerusalem Post, בו מסקרת את החרדים, הפלסטינים והעירייה

מהי קולות עבורי:

"המקום שפתח לי שער גדול לים התלמוד, המשנה והספרות היהודית העצומה, וגם מקום שלימד אותי הרבה על עצמי. "

רועי מקלר.jpg

רועי מקלר, ראש החממה לחדשנות חברתית קולאב, יוזמת הדגל של פדרציית ניו יורק

מהי קולות עבורי:

"בית גידול רעיוני וסלון השראה לבירור זהות ושייכות."

מרים סלע.jpg

מרים סלע, מנהלת מחלקת הדיגיטל בעיריית ירושלים

מהי קולות עבורי:

"המפגש המפרה עם אנשי ונשות רוח ומעשה הנמצאים בנקודות משמעותיות בחברה הישראלית היא המתנה הכי גדולה שיכולתי לתת לעצמי. בנוסף לכך, גם החשיפה לעשרות טקסטים מארון הספרים היהודי והישראלי, שלא הכרתי קודם, סייעה לי לייצר נקודת הסתכלות אחרת ומעניינת על החברה שלנו, על עולם העבודה ועל הבחירות שאנחנו עושים בדרך."

דבוש ניצן אורלי.jpg

אורלי דאבוש-ניצן, המכון לחינוך דמוקרטי

מהי קולות עבורי:

"קולות, ולאחר מכן תהודה, היו חוויה מכוננת עבורי. בעקבות הלימוד בקולות עזבתי את עבודתי כפרקליטה בפרקליטות ויצאתי למסע זהות אישי ומקצועי. מאז, העשייה המקצועית וההתנדבותית שלי עוסקת באתגרים העכשוויים של החברה הישראלית ויונקת מעולם הזהות היהודי."

אביטל ביר.jpg

אביטל ביר, מנהלת פרויקטים ברשות המחקר בבית חולים רבין

מהי קולות עבורי:

"קולות עבורי זה מחשבה מחוץ לקופסה, לימוד תורה וטקסטים מתוך בחירה וראייה בוגרת ומחודשת. הלימוד בקולות החזיר אותי הביתה בהרבה מובנים ומילא את ביתי החדש בידע, לימוד ושיח חדש."

יהודה יעקב.png

יהודה יעקב,  מנהל בכיר למדיניות אימפקט חברתי במשרד החוץ

מהי קולות עבורי:

"התוכנית חיזקה אצלי את ההכרה במגוון הקולות הקיימים בחברה הישראלית וכן העמיקה את תפיסתי המעשית לגבי היסודות החברתיים שבמקורותינו."

משה קפטובסקי_edited.jpg

משה קפטובסקי, מנהל פרויקטים ויועץ אסטרטגי עבור מגזר שלישי וציבורי

מהי קולות עבורי:

"קולות מייצג עבורי מקום לפתוח את הראש, לעשות הפסקה ולחשוב על הדברים החשובים באמת בחיים דרך הפילוסופיה היהודית. היא חיזקה אצלי את התחושה שכדי להיות משמעותי עלי להשפיע על החברה בישראל ועל איך שהיא נראית."

הילה אלחיאני.jpg

הילה אלחיאני, מנהלת תכנית זיקה גן יבנה

מהי קולות עבורי:

"קולות בשבילי הייתה צוהר, אמנם לא ראשון אבל מעמיק מאוד – אל ארון הספרים היהודי-ישראלי. בקולות למדתי שלכל טקסט יהודי, תלמודי או אחר – יש משהו לומר על החיים שלי. במסגרת קולות, זכיתי ללמוד 3 שנים בקבוצת העמיתים בהנחייתו של דודו ליברמן. זכיתי לחברותא נפלאה של אנשים איכותיים ומעניינים שהביאו זוויות שונות ומגוונות."

עדי רומם.png

עדי רומם, מנהלת תוכנית בר/בת מצווה בחברה למתנס"ים, המתגוררת בתל מונד. עדי פותחת צוהר לעולמה המקצועי והרוחני

מהי קולות עבורי:

"בקולות מצאתי את הדרך ללמוד ולהעמיק בצורה עניינית. בדרך המאפשרת לי להמשיך להיות אני, להמשיך להאמין בערכים שלי, בצורה שיוויונית, מקבלת ונעימה. בקולות מצאתי המון קולות, של חברים מדהימים לספסל הלימודים ולחיים בכלל, שהשמיעו קולות דומים ושונים המהדהדים בחיי בכל יום ויום...".

מיכל ריזל.png

מיכל ריזל, אדריכלית במקצועה, באוריינטציה של קיימות. מיכל מתגוררת בליבה של תל אביב 

מהי קולות עבורי:

"קולות אפשרה לי טבילת אש של המשנה שלי מול כיתת לומדים. בפרט דודו ליברמן יצר מקום, התרחבות בזמן, שבו יכולתי לבחון את הדברים ולזקק אותם. בנוסף, בית הכנסת של סופי השבוע - אשר בו עמיתי קולות עולים לתורה עם דרשה מטעמם והשאר מצטרפים אליהם - שרטט עבורי מודל של בית כנסת כפי שהייתי רוצה לפקוד. " 

חגית גניש גיל_edited.jpg

חגית גניש-גיל, עורכת דין, כיום מנהלת קשרי חוץ בחברת אנרג׳יאן ישראל (פעילה בתחום האנרגיה)

מהי קולות עבורי:

"קולות עבורי היא בראש ובראשונה מקום לנפש, מקום שבו הנשימה מתחדשת וחוזרת להיות מלאה. הלימוד מעניק פרספקטיבה ומזכיר לנו מניין הגענו כדי לא לאבד את הדרך בעודנו צועדים - כפרטים, כחברה, כמדינה."

אפרת שרעבי.png

אפרת שרעבי, סגנית מנהלת השירות לרווחת הפרט והמשפחה במשרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים

מהי קולות עבורי:

"בשנות לימודי בקולות התחדדו אצלי 3 ערכים מרכזיים:

1. עשיית טוב משותף כערך יישומי ומשמעותי על מנת שלכל השבטים שחיים כאן יהיה טוב יותר ביחד. למשל, במסגרת תפקידי לרגישות תרבותית והתאמת מענים לאוכלוסייה מגוונת, יש חשיבות עצומה ואנחנו לגמרי על זה..."

מיכאל זץ 2.jpg

מיכאל זץ, מנהל פרוייקטים בחברת מרמנת ביום-יום, המוציא בימים אלו ממש את ספר השירה הראשון שלו 'שביר-חלומות'

מהי קולות עבורי:

"קולות עבורי, זה קודם כל המקום הראשון שבו הזדמן לי לצלול ולחקור מקורות של המסורת היהודית, ועוד בקבוצה שמגיעה מרקע מאוד דומה: צעירים שעלו לארץ בגיל צעיר מברית המועצות בעליה הגדולה של שנות ה-90..."

רמי שר שלום.jpeg

רמי שר שלום, מנכ"ל ובעלים ברשת חנויות פעמית סטור

מהי קולות עבורי:

"קולות עבורי היא הדהודים אותם אני לוקח מעולם התוכן לעולם העשייה, תוך הבאת דרך הלימוד הבית-מדרשית מארון הספרים היהודי וחומרים ישראליים אחרים, לחיים היומיומיים. ההדהודים מתקופת הלימודים סייעו לי לדייק את הזהות היהודית חברתית שלי."

דני דניאלי.jpg

דני דניאלי, יועץ ארגוני ומנטור, שותף בחברת "מנטורים". חבר בוועד המנהל של קולות

מהי קולות עבורי:

"אני מעורב ופעיל בקולות מזה כשתיים-עשרה שנים במצטבר. קולות בשבילי היא אי של שפיות בכל מה שקשור לתרבות יהודית-ישראלית, מקום שמאפשר מפגש אמיתי וביקורתי של אנשים עם טקסטים ושל אנשים עם אנשים, ומהווה מבחינתי מרחב להתמודדות מתמשכת ואיכותית עם שאלת הרלוונטיות של תרבות יהודית לחיינו."

מתי גיל.jpg

מתי גיל, ראש רגולציה בחברת "טבע"

מהי קולות עבורי:

"קולות היא קהילה, של חברים וחברות צמאי ידע ומשמעות. זכיתי להכיר אנשים מופלאים ולעסוק בחברותא בטקסטים עתיקי ימים באופן שמקנה להם משמעות בחיינו היום. הראשונה לספר ולהמליץ לי על קולות הייתה ידידתי דאז – ואישתי כיום – חגית, אז קולות היא כנראה גם סוג של מפת דרכים"

תמונה נעמי (1).jpg

נעמי עיני, פסיכולוגית חינוכית, בוגרת בי"ס מנדל למנהיגות חינוכית, ועובדת במדרשת לינדנבאום ובמכינה הקדם צבאית "לפידות- אמונה"

מהי קולות עבורי:

"קולות היא משב רוח רענן, מפגש עם אנשים/חברים נדיבים, חכמים וסקרנים, עם טקסטים עמוקים ומרתקים ועם מנחים מעוררי השראה (למדתי שנתיים אצל שולי אייזיקס המופלאה).

קולות היא עבורי כר ללימוד, לגילוי, לשאלות ולהנחיה של אנשים שמביאים עמם עולמות יפים ומרובדים."

טל צובארי.jpg

טל צובארי, מנהלת חגיגות ה-100 של תנועת הצופים העבריים בישראל

מהי קולות עבורי:

"קולות בשבילי זה בית, מקום שבו אני יכולה להניח בצד את כל התפקידים האחרים בחיים שלי, ולהיות בחורה פשוטה, להיות במקום נקי של הקשבה, להיות במקום נקי של לימוד. 

קולות בשבילי זה השראה לחיים, זה כוח להצליח בשאר התחומים בהם אני פועלת, זה מטען ערכי חשוב ומשמעותי בחיי ואני מודה לתדהר, המנחה שלנו, ולקבוצה שלי בארבע השנים האחרונות, שמאפשרת לכל העושר הזה להתקיים פעם אחר פעם."

תומר נאור.png

תומר נאור, ראש האגף המשפטי בתנועה לאיכות השלטון בישראל

מהי קולות עבורי:

"קולות היא עבורי שיעור מתמשך, שאת חלק מתוצאותיו כבר ראיתי, ואת חלקן אראה רק בעוד שנים. מקום מפגש, ארמון שבועי בזמן. כעורך דין חברתי מצאתי את עצמי משייף את היכולות האנליטיות שלי, מחדד כיווני מחשבה, מהרהר וצולל אל תוך עולמות שבחיי היום-יום אני כבר לא מצליח להגיע אליהם. לא פעם מצאתי את עצמי מביא רעיונות מהמפגש האחרון בקולות אל תוך דברים שאמרתי בכנסת, הרצאה שעשיתי בפני אנשי מקצוע, או אפילו עתירה לבג"ץ שכתבתי. כל מפגש בלתי אמצעי עם חברותא, קבוצה או טקסט, הותיר חותם שהתעורר במקום אחר בחיי המקצועיים והאישיים."

מומיק.jpg

שמואל מומיק נבו, מנהל גרעין צבר ותוכניות הגשמה בצפון אמריקה,דוקטורנט  וחוקר הגירה והגירה חוזרת בקרב יהודים וישראליים מצפון אמריקה המתנדבים לצה"ל

מהי קולות עבורי:

"קולות עבורי היא בית. מקום ראשוני של גילוי, הנהון הסכמה, אפילו איזה "וואלה"- שמתאר אותי באופן שלא חשבתי שאני יכול להיות מתואר- אני וחיי. וכמו בית, "קולות" מחלחלת לעשייה החינוכית שלי, לבית שלנו, לילדים, וגם לאופן בו אנחנו חווים את לוח השנה העברי בגולה מחד ובקהילה מאידך."

ערן רביב.jpg

ערן רביב, מנהל קמפוס, התכנית הלאומית ללמידה דיגיטלית במטה ישראל דיגיטלית, במשרד לשוויון חברתי

מהי קולות עבורי:

'"קולות עבורי היא קודם כל מפגש עם אנשים ערכיים, סקרנים ותאבי דעת, מקום לשיחות עומק ותחושת כל ישראל חברים. "

ענת גור.jpeg

ענת גור, יועצת ארגונית, מכשירה מנהלים ב"אבני ראשה", מרצה במכללת סמינר הקיבוצים, מנחת קבוצות ומנטורית המלווה יוזמות חדשות בחינוך

מהי קולות עבורי:

"קולות בשבילי היא כור היתוך, המקום בו היהדות אינה דת כופה, בו אני יכולה למצוא את השורשים שלי ולפזר את זרעי הלמידה שלי הלאה. אני לומדת מדודו ליברמן, האחד והיחיד, תורה מהי, צניעות וענווה, ובעיקר: משתדלת לשמור על יכולת ההתבוננות בעין טובה על מי שסביבי. בעבודתי אני בוחרת לעבוד עם אנשי חינוך מכל קצוות החברה שלנו: יהודים חילוניים, דתיים, מוסלמים, תושבי מזרח ירושלים, בדואים, נוצרים וזוכרת תמיד: אדם הוא אדם הוא אדם."

מיכל ברקאי ברודי.jpeg

מיכל ברקאי ברודי, מייסדת מכינת עלמה למנהיגות נשית וכן מייסדת שותפה ב-Leap

מהי קולות עבורי:

"קולות בשבילי זו תזכורת שאני חלק מנצח, והנצח הזה מרשה לי ודורש ממני להמשיך לגדול בלי סוף."

אנה מישל.JPG

אנה מישל, מנכ"לית PICO Kids, ארגון הפועל לחיזוק החינוך בתחומי המדע, הטכנולוגיה והיצירתיות, במטרה להקנות ולפתח כישורים ומיומנויות של המאה ה-21 לילדי ירושלים ולהכין אותם להיות מנהיגי המחר

מהי קולות עבורי:

"בקולות מצאתי מעגל של א.נשים נפלאים ללמוד איתם ובעיקר להרגיש בבית. מצאתי מקום שמאפשר לזהויות שלנו להיפגש בחדר אחד ולדבר בלי תחושת איום. מקום של שיח מכבד, מלמד ומאתגר. מקום של חיבורים מפתיעים ואף עשייה. מקום אליו אני רוצה לחזור ורוצה להביא אותו איתי להיכן שאני נמצאת ופועלת."

רבקי1.jpg

רבקי דב"ש, מרצה ומייעצת בתחומי משפ וטכנולוגיה 

מהי קולות עבורי:

"קולות החזירה בי את החדווה שבלימוד בחברותא, מחוץ לגדר המשפחה, ומאפשרת לי, לעתים, לחוש שוב את הסכין "המתחדדת בירך חברתה."

ניב בר גיא.jpg

ניב בר גיא, ראש מנהל החינוך במועצה האזורית מטה יהודה, המועצה האזורית הגדולה בארץ

מהי קולות עבורי:

"בזכות קולות, נחשפתי לארון הספרים היהודי, לטקסים היהודים ולכלים לבחינת סוגיות שונות בחברה. אני חוזרת מדי פעם, לחוברת השבת של קולות כדי לקבל השראה לשבת שלנו בבית. כמנהלת, יזמתי והובלתי בשיתוף קולות סדר ט"ו בשבט בארגון בו עבדתי. כאמא, פיתחתי והנחתי מספר "שבתות קהילתיות" במסגרת בית הספר של הבן שלי  בהשראת התכנים והכלים שקיבלתי בתכנית."

קובי זמיר.jpeg

קובי זמיר, מנהל אגף החינוך בגני תקווה . בעברו היה מורה לספרות ומנהל בית ספר

מהי קולות עבורי:

"קולות זו הייתה הזדמנות נפלאה בשבילי להיפגש עם הטקסט היהודי מפרספקטיבה מקצועית - איזה עושר, איזו בינה. עולם חדש נגלה לעיניי, שם פגשתי אנשים ונשים נפלאים, פגשתי יצירתיות אחרת. שם, בחדר ההוא, למדתי לא מעט ולקחתי איתי צידה לדרך. אילנה ביטון היא דמות, היא מנחה לחיים, אני לוקח אותה איתי תמיד. במסע לאודסה היא היטיבה לבאר את הציווי של "לך לך": כשה׳ מבקש מאברהם אבינו לך לך.. הוא שולח אותו ומבקש ממנו ללכת, אבל אין רק לך, יש גם לך - למענך, לעצמך, בשבילך המסע הזה. זה היה קולות בשבילי. מסע שיצאתי אליו בשבילי. לעצמי בלבד."

שלומי מגנזי.jpeg

שלומי מגנזי,  סגן ראש המועצה האזורית מטה יהודה, מחזיק תיק החינוך והחברה ותיק החברה הכלכלית, וכן מחזיק תיק היישוב צור הדסה

מהי קולות עבורי:

"קולות פתחה בפניי את ארון הספרים היהודי והפכה אותי לסקרן גדול לגביו. כמו כן, המסע שעברנו בתוכנית, שיקף עבורי את מורכבות המצב עם הקהילה היהודית בתפוצות, ובעיקר בצפון אמריקה, וחידד את הצורך שלנו כמנהיגים לפעול."

זיו לידרור.jpg

זיו לידרור, חברת סגל הקליניקות המשפטיות במרכז הבינתחומי ומנחה טקסי בר מצווה מטעם ארגון הוויה

מהי קולות עבורי:

"עבורי, קולות היא שלב משמעותי בחיפוש אחר החיבור בין הסקרנות והרצון "להשלים פערים" בתחומי דעת שלא הכרתי מספיק, לבין תפיסת העולם החברתית שלי. הלימודים איפשרו לי בכל פעם, לא רק להעמיק ברמת הידע, אלא גם להעמיק במחשבה המתמדת על המפגש שלו עם הפרקסיס שלי.

אני מקווה שהיום אני מצליחה לשמור על החיבורים האלה, החל מהבאת פרקטיקות של לימוד בית-מדרשי לסטודנטים שלי, דרך אופן הגישור בין גופים שונים במסגרת מיזם חדש, או דברי הרמב"ם על תשובה."

רותם וינר.png

רותם וינר שפירא,  יועצת לארגונים ועמותות. ניהלה בעבר  את קרן "אריה יהודה ישראל"

מהי קולות עבורי:

"בזכות קולות, נחשפתי לארון הספרים היהודי, לטקסים היהודים ולכלים לבחינת סוגיות שונות בחברה. אני חוזרת מדי פעם, לחוברת השבת של קולות כדי לקבל השראה לשבת שלנו בבית. כמנהלת, יזמתי והובלתי בשיתוף קולות סדר ט"ו בשבט בארגון בו עבדתי. כאמא, פיתחתי והנחתי מספר "שבתות קהילתיות" במסגרת בית הספר של הבן שלי  בהשראת התכנים והכלים שקיבלתי בתכנית."

שירה דקל.jpg

שירה דקל כץ, מכהנת כמנכ"לית אשכול שורק דרומי. אשכול רשויות מקומיות

מהי קולות עבורי:

"כבוגרת קולות (גאה), אני סבורה ששיח פתוח וכנה סביב המקורות העשירים הקיימים ביהדות ובחברה הישראלית יכולים להוות פלטפורמה לחיבור וקירוב לבבות, ועלינו להמשיך ולפעול כל הזמן למען מטרה חשובה זו. מאז השתתפותי בתוכנית, התחדדה התחושה שהיהדות מספיק רחבה, פתוחה ומזמינה את כולם לקחת בה חלק, והיא יכולה להיות לגורם מאחד ולא מפריד."

מתן יפה.jpg

מתן יפה, מייסד ומנכ"ל שותף ב'כוכבי המדבר'

מהי קולות עבורי:

"הבנתי בשלב מאוחר יחסית בחיי, שממש וויתרתי על ארון ספרים שהוא חלק מהותי ממי שאני – ארצה או לא.

החלטתי לקחת בעלות בחזרה על ארון הספרים הזה, והתחלתי ללמוד טקסטים עם חבר.

<