קולות משלנו - בוגרות ובוגרים מספרים

אלון אבוטבול.jpg

אלון אבוטבול

שחקן קולנוע וטלוויזיה, המשמש בשנה האחרונה גם כמפיק עצמאי

מהי קולות עבורי:

"בקולות למדתי לבחון את הכתובים והמסורת היהודית בפתיחות, בסובלנות לכל זרם, כולל יד בגמרא, בסידור התפילה, ובחקירה אישית של היהדות. קולות פתחה דלתות אל הראש, השכל והנשמה..."

אבי נעים.jpg

אבי נעים

מנכ"ל משרד ההתיישבות

מהי קולות עבורי:

"צוהר שבכל מפגש מעניק לי זווית חדשה להתבוננות פנימית על עצמי ועל הסביבה. באמצעות למידה מרתקת, קולות מעניקה לי כלים שימושיים שעושים אותי אדם ומנהל טוב יותר וכך בעצם הטוב עובר הלאה"

אברמי טורם.jpg

אברמי טורם

נציב שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות במשרד המשפטים.

מהי קולות עבורי:

"תחושת שייכות וחיבור לזהות - למשהו עמוק ומשמעותי שמחבר את כולנו ואבד לי לעיתים בדרך. קולות אפשרה לי להרחיב אופקים ממקום פלורליסטי ומאתגר, לראות דברים אחרת ולהבין/ללמוד את החיבורים שכבר קיימים אצלנו מהעבר להווה."

תמונת ראש המועצה דרור אהרון.jpg

דרור אהרון

ראש המועצה המקומית גן יבנה מאז שנת 2003.

מהי קולות עבורי:

"קולות עבורי היא מסגרת ייחודית שמעניקה כלים חשובים ויוצרת חשיבה מחוץ לקופסא. כמובן שלמידת העמיתים הינה חשובה מאד ומעניקה לי המון ניסיון וידע."

אורי צפריר.jpg

אורי צפריר

יועץ עסקי של משרד הכלכלה במסגרת מעוף ויזם עסקי וחברתי

מהי קולות עבורי:

"קולות עבורי היא מקום למפגש ושיח פורה וכנה בין אנשים שונים על החיים שלהם כיום תוך מגע אינטימי עם המסורת והערכים היהודים.

בקולות התחככתי באופן אינטימי עם ערכים שהכרתי באופן תיאורטי, והמגע השפיע עלי כאיש שיחה ועשיה בכל תחומי חיי החל בעשיה העסקית, והמשך בקהילה, במשפחה ובמגע עם כל אדם. חווית הלימוד בקולות חיזקה בתוכי קול פנימי שאיפשר לי לראות את אופן ההתנהגות שלי בארועים שדרשו התמודדות עם ערכים כגון הוגנות, צדק והונאה. הלימוד בקולות וחיזוק הקול הפנימי, בנה בי את היכולת להתמודד עם ערכים אלו בסיטואציות רבות, חברתיות ועיסקיות, באופן ערכי"

ניקולאי טבך

יזם ופעיל חברתי ודוקטורנט ללימודי מדינת ישראל באוניברסיטת בן גוריון

מהי קולות עבורי:

"קולות פתחה בפניי אפשרות של לקיחת כלים מעולם התלמוד ומחשבה יהודית וליישמם בחיי היום יום שלי. היישום קשה ומאתגר, אך בלעדיהם היכולת שלי ושלנו כעם, לחיות ולהתפתח בציון בלתי אפשריים.

מהי קולות עבורי:

"בעיקר הזדמנות נדירה לעצור את היום יום ולחשוב על נושאים חשובים בחיי האישיים, בעבודה וביחסים האנושיים סביבי דרך לימוד, שיח ומחשבה עם אנשים יקרים וחכמים. קולות עוזרת לי להמשיך ולגלות את ארון הספרים היהודי והישראלי ולחבר את עצמי יותר למי שאני ולמאיפה באתי.

אורי הכהן.jpg

אורי הכהן

מנכ"ל מערך מעוף במרכז הארץ

מהי קולות עבורי:

"קולות נתנה לי מסגרת מופלאה של לימוד, אחווה וחברות. מסגרת בה אני לומדת ללא הרף איך היהדות וארון הספרים העתיר שלה רלבנטי בכל רגע ורגע גם לקיום אורח חיים שכלתני, הומניסטי וליברלי."

מורית בארי.jpg

ד"ר מורית בארי

רופאת ילדים, מנכ"לית בית החולים אלי"ן - מרכז שיקום ילדים ונוער בירושלים.

מהי קולות עבורי:

"הלימוד בקולות קירב אותי אל הטקסטים, על יופיים ומורכבותם, ואישר גם ערעור עליהם ובחינה מחדש – שהיא דרך חשיבה מבורכת. קולות העניקה לי שנתיים מרתקות של לימוד והרחבת אופקים, הזדמנות להכיר אנשים מרתקים ומרתקות, וצורות חשיבה שנוכחות בי עד היום, גם בחיי היומיום וגם בכתיבה שלי, ששואבת לעיתים קרובות השראה וחשיבה מן המקורות."

מיקה אלמוג.jpg

מיקה אלמוג

בעלת טור ב"שבעה ימים" של ידיעות אחרונות וסופרת

דניאל מירון.jpg

דניאל מירון

שגריר ישראל בצ'כיה. מתגורר בפראג (זמני), ובהיותו בארץ- בירושלים.

מהי קולות עבורי:

"קולות היא מקום ללמוד ולפתח את ההבנה על המורשת היהודית שלנו. זה מקום שלימד אותי כי אבותינו ואמותיהם השאירו מאחוריהם יצירה אדירה שניתן ללמוד ממנה על כל אספקט של החיים המודרניים היום. איננו צריכים להיות מאמינים גדולים או שומרי מצוות כדי להבנות מספר הספרים ולקחת ממנו תובנות וחוכמה לדרך חיים..."

שפיר רליק.jpg

רליק שפיר

 מנכ"ל חברת ימאסי העוסקת במוצר תוכנה לעולם התעופה האזרחי

מהי קולות עבורי:

"חושב יותר על פתרונות הוגנים ומאזנים, מודע יותר לאפקט הקהילתי של מה שאני עושה.

נטע כפרי.jpg

נטע כפרי

מעצבת פנים עם התמחות בעיצוב סביבות למידה, כותבת תזה ומובילה את מיזם "ובחרת בחיים". 

מהי קולות עבורי:

"קולות בשבילי הייתה ועודנה מקור והשראה לתכנים המוגשים בעומק ואיכות, התעוררות זיכרון רדום ומפגש מעמיק עם התרבות היהודית וחכמתה. עד היום ישנו שיתוף פעולה פורה בין קולות והמיזם "ובחרת בחיים" בפיתוח תכנים, הנחיה וחשיבה."

מהי קולות עבורי:

"אחד משיאי התכנית היה הנסיעה לארצות הברית, עם קבוצה נפלאה של אנשים. זכור לי יותר מכל המפגש בהילל עם רב שהקדיש את כל חייו לשמירה על יהדות ארה"ב, ומסקנתו שנכשל בתפקידו. מסקנותיי היו כי שהקיום היהודי השלם הינו רק בארץ ישראל וכי הקשר עם יהדות התפוצות חיוני ומשמעותי עד מאוד. "

יורם סגי זקס.jpg

יורם סגי זקס

ראש החטיבה החברתית בלשכת עורכי הדין

מהי קולות עבורי:

"קולות פתחה בי את הדחף למימוש החלק היישומי מעש בבחינת נאה דורש ונאה מקיים.
*לפתח את אש היצירה או במילותיו של ביאליק "אין הקדושה אלא האש הרוחנית שבכוחה חי העם ובכוחה שב ונתחדש.."

ליפשיץ יאיר.png

הרב פרופ' ליפשיץ

פרופ' ויועץ בכיר לחברות בינלאומיות בנושא תכנון ומניעת מחלות מצטברות של שריר שלד,מייסד ומוביל בית מדרש לתרבות יהודית, ומייסד ומנהל קרנות צדקה וחסד

מהי קולות עבורי:

"קולות עבורי היא בעיקר המקום שאפשר לי קצת לחזור בזמן אל מלים ומשפטים שהם חלק ממני אך שלא הכרתי אותם. קולות אפשרה לי להיפגש עם אנשים וטקסטים מעניינים ונוגעים. קולות אפשרה לי להציץ, להבין כמה אני לא יודע, להיבהל, לשוב לשגרה ולדעת שיום אחד אקח את העסק הזה ברצינות."

יריב מן_edited.png

יריב מן

 מנהל אגף בכיר לפיתוח חברתי וכלכלי בחברה הבדואית בנגב

כרמלה קורש אבלגון_edited.jpg

כרמלה כורש-אבלגון

מנהלת הקרן למפעלים מיוחדים במוסד לביטוח לאומי - קרן הון סיכון ציבורית המסייעת לפיתוח שירותי

מהי קולות עבורי:

"יהדות רלוונטית ויישום האמרה "70 פנים לתורה". האפשרות להנגיש מקורות ישראלים ויהודיים ולהפגיש בין זהויות שונות, ממקום של כבוד ושיח מכיל, רצון להשפיע על תיקון עולם במדינה. אמונה ואופטימיות."

לאה שקלאר_edited.jpg

לאה שאקלאר

מנחת סדנאות ומגישת תוכנית אירוח שבועית ברדיו ירושלים.

מהי קולות עבורי:

"קולות עבורי היא בית למפגשים של האנשים המרכיבים את הפסיפס האנושי המרתק של החברה בישראל. קולות מאפשרת מגע, היכרות, למידה של זה את זה, חופש משיפוטיות ופתיחת ערוצים חדשים של התנסות. מדובר באופציה לצאת מדפוסים סטראוטיפיים אל ראייה אנושית של בשר ודם."

נועה אקר עמרני

מנהלת תכניות בתחום הון אנושי בזירה החברתית-ציבורית ברשות החדשנות.

מהי קולות עבורי:

"...קולות פתחה עבורי צוהר לעולם שהיה תמיד מאד רחוק ממני. גדלתי בבית חילוני אדוק והרגשתי שיש איזו חוליה חסרה בהסבר שלי לעצמי מה אני עושה כאן בפינה החמימה הזו במזרח התיכון. קולות נתנה לי את קצה החוט להתחיל את...". 

מהי קולות עבורי:

"הכרות עם ארון הספרים והשפה היהודית ממקום לא רכושני ולא פסקני אלא ככר משותף ומרחב פרשני."

תמי אייזנמן חלמיש_edited.jpg

מנהלת היוזמה למחקר יישומי בחינוך באקדמיה הלאומית למדעים.

תמי אייזנמן חלמיש

מהי קולות עבורי:

"קולות היא הבאר ממנה אני שותה מים חיים. אנו בפתחה של שנה שלישית של ביחד, מתוך בחירה אחד בשני ובלימוד. קולות בשבילי היא חברות ואהבת נפש, מקום להעמקה ועיון, לדיוק ודיון בנקודות המורכבות והקשות ביהדות שלי ובהיותי חלק מהחברה הישראלית. אנו עסוקים יחד בברור הגבולות האישיים, הקבוצתיים והלאומיים של התחדשות מול מסורתיות. מודה על הזכות להמשיך לברר וללמוד יחד, לגדול בנפש בדרך קולות."

אסתר עקיבא.jpg

מנהלת המהלך האזורי לקידום מצוינות בחינוך בנגב, מטעם אשכולות הרשויות נגב מערבי ומזרחי.

אסתר עקיבא

מהי קולות עבורי:

"היכרות עם חלקים שונים בחברה הישראלית. תחושת אחדות במפגשים בהם מגיעים אנשים מרקעים שונים ומייצרים לימוד משותף. מימוש היהדות שלי כחילונית. להנות ולחוש תחושת התעלות מהיופי והרלוונטיות של הטקסטים היהודיים לחיינו, להכיר אנשים נפלאים בתחומי עשיה שונים בחברה הישראלית."

גילה טל בן דוד_edited.jpg

סא"ל במיל' בחיל האוויר בתחום הטכנולוגי וכיום חיברה ביןאהבותיה לטיולים וספרות באמצעות מיזם "מילים מטיילות"

גילה טל בן דוד

דבוש ניצן אורלי.jpg

אורלי דאבוש-ניצן

המכון לחינוך דמוקרטי

מהי קולות עבורי:

"קולות, ולאחר מכן תהודה, היו חוויה מכוננת עבורי. בעקבות הלימוד בקולות עזבתי את עבודתי כפרקליטה בפרקליטות ויצאתי למסע זהות אישי ומקצועי. מאז, העשייה המקצועית וההתנדבותית שלי עוסקת באתגרים העכשוויים של החברה הישראלית ויונקת מעולם הזהות היהודי.

מרים סלע.jpg

מרים סלע

מנהלת מחלקת הדיגיטל בעיריית ירושלים

מהי קולות עבורי:

"המפגש המפרה עם אנשי ונשות רוח ומעשה הנמצאים בנקודות משמעותיות בחברה הישראלית היא המתנה הכי גדולה שיכולתי לתת לעצמי. בנוסף לכך, גם החשיפה לעשרות טקסטים מארון הספרים היהודי והישראלי, שלא הכרתי קודם, סייעה לי לייצר נקודת הסתכלות אחרת ומעניינת על החברה שלנו, על עולם העבודה ועל הבחירות שאנחנו עושים בדרך."

רועי מקלר

ראש החממה לחדשנות חברתית קולאב, יוזמת הדגל של פדרציית ניו יורק, 

מהי קולות עבורי:

"בית גידול רעיוני וסלון השראה לבירור זהות ושייכות."

מהי קולות עבורי:

"קולות אפשרה לי טבילת אש של המשנה שלי מול כיתת לומדים. בפרט דודו ליברמן יצר מקום, התרחבות בזמן, שבו יכולתי לבחון את הדברים ולזקק אותם. בנוסף, בית הכנסת של סופי השבוע - אשר בו עמיתי קולות עולים לתורה עם דרשה מטעמם והשאר מצטרפים אליהם - שרטט עבורי מודל של בית כנסת כפי שהייתי רוצה לפקוד. " 

מיכל ריזל.png

מיכל ריזל

מיכל היא אדריכלית במקצועה, באוריינטציה של קיימות. מיכל מתגוררת בליבה של תל אביב 

מהי קולות עבורי:

"בקולות מצאתי את הדרך ללמוד ולהעמיק בצורה עניינית. בדרך המאפשרת לי להמשיך להיות אני, להמשיך להאמין בערכים שלי, בצורה שיוויונית, מקבלת ונעימה. בקולות מצאתי המון קולות, של חברים מדהימים לספסל הלימודים ולחיים בכלל, שהשמיעו קולות דומים ושונים המהדהדים בחיי בכל יום ויום...".

עדי רומם.png

עדי רומם

מנהלת תוכנית בר/בת מצווה בחברה למתנס"ים, המתגוררת בתל מונד. עדי פותחת צוהר לעולמה המקצועי והרוחני.

מהי קולות עבורי:

קולות בשבילי הייתה צוהר, אמנם לא ראשון אבל מעמיק מאוד – אל ארון הספרים היהודי-ישראלי. בקולות למדתי שלכל טקסט יהודי, תלמודי או אחר – יש משהו לומר על החיים שלי. במסגרת קולות, זכיתי ללמוד 3 שנים בקבוצת העמיתים בהנחייתו של דודו ליברמן. זכיתי לחברותא נפלאה של אנשים איכותיים ומעניינים שהביאו זוויות שונות ומגוונות.

הילה אלחיאני.jpg

הילה אלחיאני 

מנהלת תכנית זיקה גן יבנה

מתי גיל.jpg

מתי גיל

ראש רגולציה בחברת "טבע"

מהי קולות עבורי:

"קולות היא קהילה, של חברים וחברות צמאי ידע ומשמעות. זכיתי להכיר אנשים מופלאים ולעסוק בחברותא בטקסטים עתיקי ימים באופן שמקנה להם משמעות בחיינו היום. הראשונה לספר ולהמליץ לי על קולות הייתה ידידתי דאז – ואישתי כיום – חגית, אז קולות היא כנראה גם סוג של מפת דרכים"

דני דניאלי.jpg

דני דניאלי 

דני הוא יועץ ארגוני ומנטור, שותף בחברת "מנטורים". חבר בוועד המנהל של קולות

מהי קולות עבורי:

"אני מעורב ופעיל בקולות מזה כשתיים-עשרה שנים במצטבר. קולות בשבילי היא אי של שפיות בכל מה שקשור לתרבות יהודית-ישראלית, מקום שמאפשר מפגש אמיתי וביקורתי של אנשים עם טקסטים ושל אנשים עם אנשים, ומהווה מבחינתי מרחב להתמודדות מתמשכת ואיכותית עם שאלת הרלוונטיות של תרבות יהודית לחיינו."

רמי שר שלום

מנכ"ל ובעלים ברשת חנויות פעמית סטור.

מהי קולות עבורי:

"קולות עבורי היא הדהודים אותם אני לוקח מעולם התוכן לעולם העשייה, תוך הבאת דרך הלימוד הבית-מדרשית מארון הספרים היהודי וחומרים ישראליים אחרים, לחיים היומיומיים. ההדהודים מתקופת הלימודים סייעו לי לדייק את הזהות היהודית חברתית שלי."

ענת גור.jpeg

ענת גור

יועצת ארגונית, מכשירה מנהלים ב"אבני ראשה", מרצה במכללת סמינר הקיבוצים, מנחת קבוצות ומנטורית המלווה יוזמות חדשות בחינוך. 

מהי קולות עבורי:

"קולות בשבילי היא כור היתוך, המקום בו היהדות אינה דת כופה, בו אני יכולה למצוא את השורשים שלי ולפזר את זרעי הלמידה שלי הלאה. אני לומדת מדודו ליברמן, האחד והיחיד, תורה מהי, צניעות וענווה, ובעיקר: משתדלת לשמור על יכולת ההתבוננות בעין טובה על מי שסביבי. בעבודתי אני בוחרת לעבוד עם אנשי חינוך מכל קצוות החברה שלנו: יהודים חילוניים, דתיים, מוסלמים, תושבי מזרח ירושלים, בדואים, נוצרים וזוכרת תמיד: אדם הוא אדם הוא אדם."

ערן רביב.jpg

ערן רביב

מנהל קמפוס, התכנית הלאומית ללמידה דיגיטלית במטה ישראל דיגיטלית, במשרד לשוויון חברתי

מהי קולות עבורי:

'"קולות עבורי היא קודם כל מפגש עם אנשים ערכיים, סקרנים ותאבי דעת, מקום לשיחות עומק ותחושת כל ישראל חברים. "

שמואל מומיק נבו

מנהל גרעין צבר ותוכניות הגשמה בצפון אמריקה,דוקטורנט  וחוקר הגירה והגירה חוזרת בקרב יהודים וישראליים מצפון אמריקה המתנדבים לצה"ל.

מהי קולות עבורי:

"קולות עבורי היא בית. מקום ראשוני של גילוי, הנהון הסכמה, אפילו איזה "וואלה"- שמתאר אותי באופן שלא חשבתי שאני יכול להיות מתואר- אני וחיי. וכמו בית, "קולות" מחלחלת לעשייה החינוכית שלי, לבית שלנו, לילדים, וגם לאופן בו אנחנו חווים את לוח השנה העברי בגולה מחד ובקהילה מאידך."

שלומי מגנזי.jpeg

שלומי מגנזי

 סגן ראש המועצה האזורית מטה יהודה, מחזיק תיק החינוך והחברה ותיק החברה הכלכלית, וכן מחזיק תיק היישוב צור הדסה.

מהי קולות עבורי:

"קולות פתחה בפניי את ארון הספרים היהודי והפכה אותי לסקרן גדול לגביו. כמו כן, המסע שעברנו בתוכנית, שיקף עבורי את מורכבות המצב עם הקהילה היהודית בתפוצות, ובעיקר בצפון אמריקה, וחידד את הצורך שלנו כמנהיגים לפעול."

קובי זמיר.jpeg

קובי זמיר

קובי הוא מנהל אגף החינוך בגני תקווה . בעברו היה מורה לספרות ומנהל בית ספר. 

מהי קולות עבורי:

"קולות זו הייתה הזדמנות נפלאה בשבילי להיפגש עם הטקסט היהודי מפרספקטיבה מקצועית - איזה עושר, איזו בינה. עולם חדש נגלה לעיניי, שם פגשתי אנשים ונשים נפלאים, פגשתי יצירתיות אחרת. שם, בחדר ההוא, למדתי לא מעט ולקחתי איתי צידה לדרך. אילנה ביטון היא דמות, היא מנחה לחיים, אני לוקח אותה איתי תמיד. במסע לאודסה היא היטיבה לבאר את הציווי של "לך לך": כשה׳ מבקש מאברהם אבינו לך לך.. הוא שולח אותו ומבקש ממנו ללכת, אבל אין רק לך, יש גם לך - למענך, לעצמך, בשבילך המסע הזה. זה היה קולות בשבילי. מסע שיצאתי אליו בשבילי. לעצמי בלבד."

ניב בר גיא

ראש מנהל החינוך במועצה האזורית מטה יהודה, המועצה האזורית הגדולה בארץ. 

מהי קולות עבורי:

"בזכות קולות, נחשפתי לארון הספרים היהודי, לטקסים היהודים ולכלים לבחינת סוגיות שונות בחברה. אני חוזרת מדי פעם, לחוברת השבת של קולות כדי לקבל השראה לשבת שלנו בבית. כמנהלת, יזמתי והובלתי בשיתוף קולות סדר ט"ו בשבט בארגון בו עבדתי. כאמא, פיתחתי והנחתי מספר "שבתות קהילתיות" במסגרת בית הספר של הבן שלי  בהשראת התכנים והכלים שקיבלתי בתכנית."

לנה.jpg

לנה רומנובסקי

מנהלת תכנית "קו הזינוק" של שותפויות אדמונד דה רוטשילד

מהי קולות עבורי:

"אל קולות הגעתי אחרי מסע משוגע למרוקו, שם הרגשתי תחושה עמוקה של היעדר שורשים, של תלישות. במרוקו גם פגשתי ביהדות מחדש, הרגשתי שיש לי שתי ברירות – או לקחת בעלות על היהדות של עצמי, להעיז לפתוח טקסטים, לקרוא ולראות מי האני שמשתקפת דרכם;

או לתת ליהדות שלי להיות מוגדרת על ידי גורמים חיצוניים, לתת למציאות שמספרת לנו סיפור מאוד מונוטוני לתלוש אותה ממני. בחרתי להתעמק. להתווכח, להתחבר. ואני נהנית מכל רגע."

רוני חזקיהו תמונה.jpg

רוני חזקיהו

החשב הכללי

במשרד האוצר

מהי קולות עבורי:

"קולות השפיעה על אופן ההתנהלות שלי בתפקיד"

מתן יפה

מייסד ומנכ"ל שותף ב'כוכבי המדבר'.

מהי קולות עבורי:

"הבנתי בשלב מאוחר יחסית בחיי, שממש וויתרתי על ארון ספרים שהוא חלק מהותי ממי שאני – ארצה או לא.

החלטתי לקחת בעלות בחזרה על ארון הספרים הזה, והתחלתי ללמוד טקסטים עם חבר.

והתאהבתי בחוכמה העתיקה הזו שמלמדת אותי שעורים גדולים על החיים ועל סוגיות של המאה ה 21.

קולות הייתה דרך עבורי להעמיק. "

דורון אלמוג.jpg

דורון אלמוג

אלוף במיל';  יו"ר 'עלה נגב-נחלת ערן'; יו"R עמותת ,מצמצמים רווחים'; יו"ר 'קרן הדוכיפת'

מהי קולות עבורי:

"קולות היא ניסיון התעמקות במסורת ובחשיבה היהודית ב-3,000 השנים האחרונות. ניסיון התחברות למקורות לצורך העצמת זהותנו."

לירית סרפוס.jpg

לירית סרפוס

ראש צוות חברה באגף ממשל וחברה במשרד ראש הממשלה

מהי קולות עבורי:

"קולות היא בית לחשיבה אחרת, ערכית. היא מקום שבו רכשתי חברים ממעגלים חדשים, שאחרת לא הייתי מגיעה אליהם. המפגשים בקולות הם חוויה אינטלקטואלית מרגשת שאני מחכה לה ממפגש למפגש. הדבר שהכי השפיע עלי הוא שיעור הפתיחה שלנו בקולות בעניין מחלוקת..."

בני פישר.png

בני פישר

סמנכ"ל חינוך ברשת דעת

מהי קולות עבורי:

"...חווית הלימוד חיזקה את ההבנה שארון הספרים לא רק שייך למגזר מסויים, וכמה שהחברה מפסידה מכך שהארון הזה נסגר בפני קהילות נוספות. הבנתי זאת כבר קודם וזה התעצם בקולות, התובנה שהטקסטים היהודיים מכילים בתוכם תובנות כמעט בכל תחום בחיינו ..."

מהי קולות עבורי:

"קולות עבורי הוא חוויה טובה של לימוד משותף והכרות עם אנשי עשייה מגוונים. אני נעזר לעתים תכופות באנשים הנהדרים שלמדו איתי. מהמסע לארה"ב חזרתי עם תובנות רבות על יהדות התפוצות.

אלישיב רייכנר.jpg

אלישיב רייכנר

 עיתונאי ובעל טור ב'מקור ראשון הכותב ספרים על החברה הישראלית.

מהי קולות עבורי:

"קולות היא בית למדרש לימוד והרחבת אופקים, והיא פלטפורמה מדהימה להביא את ערכי היהדות לעולם המעשה שלנו. כעמית בקולות לפני כמעט 10 שנים גיליתי על עצמי הרבה מאד דברים שלא הכרתי קודם או שלא ביטאתי אותם מהפה ולחוץ, ומאז צברתי הרבה מאד חברים טובים שלמדו איתי או אחריי בקולות."

מושיקו ארז_edited.jpg

מושיקו ארז

מנכ"ל המועצה המקומית קדימה-צורן (לשעבר)

מהי קולות עבורי:

"אי שלי יהדות בריאה, חכמה, יפה ומכבדת. מקום מפגש ללמידה אמיתית ושיח עמוק ומעצים."

דברה לונדון_edited.jpg

דברה לונדון

לשעבר מנהלת משלחות תורמים מטעם הג'וינט. כיום עצמאית בשדות של ליווי מנהלים וגיוס משאבים והפיכת מסרים לגלובלים.

דנה סנדר מולה.jpg

דנה סנדר-מולה

מנכ"לית ארגון JWRP בישראל

מהי קולות עבורי:

"קולות היא מתנה אדירה שקיבלתי לחיים. זכיתי במנחה אחת ויחידה - תדהר גוטמן, שהפכה להיות למורה ולחברה. זכיתי בקבוצה מופלאה של אנשים שעם הרבה מהם מעבר לחברות האמיצה, כבר מתקיימים קשרי עשייה - מקצועית והתנדבותית. זכיתי לשיח יהודי עשיר ופלורליסטי, כזה שנתן לי ביטחון לקרוא, לחקור, לשאול וללמוד..."

יהלומה זכות.jpg

יהלומה זכות

מנהלת מרכז החוסן הקהילתי באופקים

מהי קולות עבורי:

"קולות לימדה אותי להתחבר לשורשים שלי. העמיקה את ההשתוקקות שלי ללמוד מדרשים ולהתגעגע ליהודיות שמפעמת בתוכי. בקולות הקשבתי לקולות ישראלים שלא הכרתי קודם. קיבוצניקים, מושבניקים ומתנחלים, כולם מלח הארץ. בתקופת לימודי בקולות הייתי בוועדת ההיגוי של 'נשים עושות שלום' ובדיוק יסדתי בית מדרש חברתי באופקים..."

יעל מאלי.jpg

יעל מאלי

 ראש חטיבת אמנות במכללת אפרתה, מרצה וכותבת על אמנות ויהדות, ומדריכת סיורי אמנות בחו"ל.

מהי קולות עבורי:

"ביליתי בבית המדרש של קולות שנתיים מענגות. אהבתי לפגוש אנשים שמנהלים אורח חיים שונה משלי, ומצאתי דווקא יותר דמיון משוני. אני לוקחת אתי את האווירה המכילה והמכבדת שאפיינה את בית המדרש."

מהי קולות עבורי:

"קולות בשבילי זה מקום לשמוע וללמוד, להיטען בתכנים שמעניינים אותי ולהכיר אנשים נהדרים ממעגלים שונים."

אברהם חיון.jpg

אברהם חיון

מנכ"ל ושותף מייסד בעמותת נכח המפעילה את סח"י

מהי קולות עבורי:

"...בגרות, צמיחה, למידה והכרה שאפשר אחרת ושלאמת יש הרבה פנים. בקולות עברתי תהליך אישי/קבוצתי עם חבריי ללימוד בו אפשרתי לעצמי לשתף אותם בקשיים ואתגרים וקיבלתי מהם הכלה, חיבוק, תמיכה והיזון חוזר - לפעמים כביקורת, לפעמים כהארה, אבל תמיד עם הרבה תמיכה וסבלנות..."

ינון שרז.jpg

ינון שרז

מנכ"ל משותף בקבוצת ארגנטולס – חברה המייבאת מגוון רחב של כלי עבודה מקצועיים , שהוקמה בשנת 1939 ע"י סבו בארגנטינה (מכאן מקור השם) והועתקה לישראל בשנת 1954.

מהי קולות עבורי:

"...בקולות למדתי לדבר יהודית. התחברתי יותר לזהות שלי כיהודי וכאזרח וחיזקתי אותה. הרגשתי שלם יותר עם היותי חילוני. בקולות נחשפתי לתורה שבעל פה, לטקסטים יהודיים ולתנ"ך כפי שמעולם לא נחשפתי, גיליתי שאפשר לדבר, להתווכח והכי חשוב- שאין כזה דבר 'כזה ראה וקדש'.."

מוני מורדכי_edited.jpg

מוני מרדכי

יועץ תקשורת ובעל משרד יח"צ המתמקד כיום בעיקר בנדל"ן, משפט ופיננסים.

פגי סידור_edited.jpg

פגי סידור

עיתונאית שהחלה את דרכה בקול ישראל ומזה 14 שנים כותבת במוסף הירושלמי של ה-Jerusalem Post, בו מסקרת את החרדים, הפלסטינים והעירייה.

מהי קולות עבורי:

"המקום שפתח לי שער גדול לים התלמוד, המשנה והספרות היהודית העצומה, וגם מקום שלימד אותי הרבה על עצמי. "

רונית גטניו_edited.jpg

רונית גאטניו

מנהלת עמותת "אחים" במועצה האזורית דרום השרון, המלווה מנהלים בכירים במגזר החברתי והעסקי.

מהי קולות עבורי:

"...מפתח לדלת שכלל לא ידעתי על קיומה. הזהות החילונית שלי לא קיבלה ביטוי בלימוד או הלכה ובקולות, לראשונה ניתנה לי לגיטימציה לחשוב ולבטא רוח חילונית פלורליסטית ויהודית. המדהים הוא שבקבוצת הלימוד שלנו כל אחד בחר להגדיר את הקשר, האמונה והמסורת בדרכו שלו - מה שתרם לדיון מרתק ומעורר מחשבה..."

שרית רובין-צפדיה

מנהלת תוכנית 'למרחק' - קידום תעסוקה איכותית ליוצאי אתיופיה מיסודם של משרד העבודה וג'וינט ישראל.

מהי קולות עבורי:

"קולות אפשרה לי להתחבר מחדש לטקסטים שאני כה אוהבת. הקריאה הנקייה, העומק ורוחב הדעת של העמיתים שלי לקבוצה שחלקם פגשו את הטקסטים בפעם הראשונה, חיברו אותי מחדש לטקסטים ממקום אחר ונקי יותר..."

משה קפטובסקי_edited.jpg

"קולות מייצג עבורי מקום לפתוח את הראש, לעשות הפסקה ולחשוב על הדברים החשובים באמת בחיים דרך הפילוסופיה היהודית. היא חיזקה אצלי את התחושה שכדי להיות משמעותי עלי להשפיע על החברה בישראל ועל איך שהיא נראית."

מנהל פרויקטים ויועץ אסטרטגי עבור מגזר שלישי וציבורי.

משה קפטובסקי

מהי קולות עבורי:

יהודה יעקב.png

"התוכנית חיזקה אצלי את ההכרה במגוון הקולות הקיימים בחברה הישראלית וכן העמיקה את תפיסתי המעשית לגבי היסודות החברתיים שבמקורותינו.

 מנהל בכיר למדיניות אימפקט חברתי במשרד החוץ.

יהודה יעקב

מהי קולות עבורי:

אביטל ביר.jpg

"קולות עבורי זה מחשבה מחוץ לקופסה, לימוד תורה וטקסטים מתוך בחירה וראייה בוגרת ומחודשת. הלימוד בקולות החזיר אותי הביתה בהרבה מובנים ומילא את ביתי החדש בידע, לימוד ושיח חדש."

מנהלת פרויקטים ברשות המחקר בבית חולים רבין

אביטל ביר

מהי קולות עבורי:

מיכאל זץ 2.jpg

מיכאל זץ

מיכאל הוא מנהל פרוייקטים בחברת מרמנת ביום-יום, המוציא בימים אלו ממש את ספר השירה הראשון שלו 'שביר-חלומות'

מהי קולות עבורי:

"קולות עבורי, זה קודם כל המקום הראשון שבו הזדמן לי לצלול ולחקור מקורות של המסורת היהודית, ועוד בקבוצה שמגיעה מרקע מאוד דומה: צעירים שעלו לארץ בגיל צעיר מברית המועצות בעליה הגדולה של שנות ה-90..."

אפרת שרעבי.png

אפרת שרעבי

סגנית מנהלת השירות לרווחת הפרט והמשפחה במשרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים.

מהי קולות עבורי:

"בשנות לימודי בקולות התחדדו אצלי 3 ערכים מרכזיים:

1. עשיית טוב משותף כערך יישומי ומשמעותי על מנת שלכל השבטים שחיים כאן יהיה טוב יותר ביחד. למשל, במסגרת תפקידי לרגישות תרבותית והתאמת מענים לאוכלוסייה מגוונת, יש חשיבות עצומה ואנחנו לגמרי על זה..."

חגית גניש-גיל

עורכת דין, כיום מנהלת קשרי חוץ בחברת אנרג׳יאן ישראל (פעילה בתחום האנרגיה).

מהי קולות עבורי:

"קולות עבורי היא בראש ובראשונה מקום לנפש, מקום שבו הנשימה מתחדשת וחוזרת להיות מלאה. הלימוד מעניק פרספקטיבה ומזכיר לנו מניין הגענו כדי לא לאבד את הדרך בעודנו צועדים - כפרטים, כחברה, כמדינה."

תומר נאור.png

תומר נאור

תומר הוא ראש האגף המשפטי בתנועה לאיכות השלטון בישראל

מהי קולות עבורי:

"קולות היא עבורי שיעור מתמשך, שאת חלק מתוצאותיו כבר ראיתי, ואת חלקן אראה רק בעוד שנים. מקום מפגש, ארמון שבועי בזמן. כעורך דין חברתי מצאתי את עצמי משייף את היכולות האנליטיות שלי, מחדד כיווני מחשבה, מהרהר וצולל אל תוך עולמות שבחיי היום-יום אני כבר לא מצליח להגיע אליהם. לא פעם מצאתי את עצמי מביא רעיונות מהמפגש האחרון בקולות אל תוך דברים שאמרתי בכנסת, הרצאה שעשיתי בפני אנשי מקצוע, או אפילו עתירה לבג"ץ שכתבתי. כל מפגש בלתי אמצעי עם חברותא, קבוצה או טקסט, הותיר חותם שהתעורר במקום אחר בחיי המקצועיים והאישיים."

טל צובארי.jpg

טל צובארי

היא מנהלת חגיגות ה-100 של תנועת הצופים העבריים בישראל.

מהי קולות עבורי:

"קולות בשבילי זה בית, מקום שבו אני יכולה להניח בצד את כל התפקידים האחרים בחיים שלי, ולהיות בחורה פשוטה, להיות במקום נקי של הקשבה, להיות במקום נקי של לימוד. 

קולות בשבילי זה השראה לחיים, זה כוח להצליח בשאר התחומים בהם אני פועלת, זה מטען ערכי חשוב ומשמעותי בחיי ואני מודה לתדהר, המנחה שלנו, ולקבוצה שלי בארבע השנים האחרונות, שמאפשרת לכל העושר הזה להתקיים פעם אחר פעם."

תמונה נעמי (1).jpg

נעמי עיני

פסיכולוגית חינוכית, בוגרת בי"ס מנדל למנהיגות חינוכית, ועובדת במדרשת לינדנבאום ובמכינה הקדם צבאית "לפידות- אמונה". 

מהי קולות עבורי:

"קולות היא משב רוח רענן, מפגש עם אנשים/חברים נדיבים, חכמים וסקרנים, עם טקסטים עמוקים ומרתקים ועם מנחים מעוררי השראה (למדתי שנתיים אצל שולי אייזיקס המופלאה).

קולות היא עבורי כר ללימוד, לגילוי, לשאלות ולהנחיה של אנשים שמביאים עמם עולמות יפים ומרובדים."

רבקי1.jpg

רבקי דב"ש

רבקי היא מרצה ומייעצת בתחומי משפ וטכנולוגיה 

מהי קולות עבורי:

"קולות החזירה בי את החדווה שבלימוד בחברותא, מחוץ לגדר המשפחה, ומאפשרת לי, לעתים, לחוש שוב את הסכין "המתחדדת בירך חברתה."

אנה מישל.JPG

אנה מישל

מנכ"לית PICO Kids, ארגון הפועל לחיזוק החינוך בתחומי המדע, הטכנולוגיה והיצירתיות, במטרה להקנות ולפתח כישורים ומיומנויות של המאה ה-21 לילדי ירושלים ולהכין אותם להיות מנהיגי המחר.

מהי קולות עבורי:

"בקולות מצאתי מעגל של א.נשים נפלאים ללמוד איתם ובעיקר להרגיש בבית. מצאתי מקום שמאפשר לזהויות שלנו להיפגש בחדר אחד ולדבר בלי תחושת איום. מקום של שיח מכבד, מלמד ומאתגר. מקום של חיבורים מפתיעים ואף עשייה. מקום אליו אני רוצה לחזור ורוצה להביא אותו איתי להיכן שאני נמצאת ופועלת."

מיכל ברקאי ברודי

מיכל היא מייסדת מכינת עלמה למנהיגות נשית וכן מייסדת שותפה ב-Leap.

מהי קולות עבורי:

"קולות בשבילי זו תזכורת שאני חלק מנצח, והנצח הזה מרשה לי ודורש ממני להמשיך לגדול בלי סוף."

שירה דקל.jpg

שירה דקל כץ

שירה מכהנת כמנכ"לית אשכול שורק דרומי. אשכול רשויות מקומיות

מהי קולות עבורי:

"כבוגרת קולות (גאה), אני סבורה ששיח פתוח וכנה סביב המקורות העשירים הקיימים ביהדות ובחברה הישראלית יכולים להוות פלטפורמה לחיבור וקירוב לבבות, ועלינו להמשיך ולפעול כל הזמן למען מטרה חשובה זו. מאז השתתפותי בתוכנית, התחדדה התחושה שהיהדות מספיק רחבה, פתוחה ומזמינה את כולם לקחת בה חלק, והיא יכולה להיות לגורם מאחד ולא מפריד."

רותם וינר.png

רותם וינר שפירא

 יועצת לארגונים ועמותות. ניהלה בעבר  את קרן "אריה יהודה ישראל".

מהי קולות עבורי:

"בזכות קולות, נחשפתי לארון הספרים היהודי, לטקסים היהודים ולכלים לבחינת סוגיות שונות בחברה. אני חוזרת מדי פעם, לחוברת השבת של קולות כדי לקבל השראה לשבת שלנו בבית. כמנהלת, יזמתי והובלתי בשיתוף קולות סדר ט"ו בשבט בארגון בו עבדתי. כאמא, פיתחתי והנחתי מספר "שבתות קהילתיות" במסגרת בית הספר של הבן שלי  בהשראת התכנים והכלים שקיבלתי בתכנית."

זיו לידרור

חברת סגל הקליניקות המשפטיות במרכז הבינתחומי ומנחה טקסי בר מצווה מטעם ארגון הוויה

מהי קולות עבורי:

"עבורי, קולות היא שלב משמעותי בחיפוש אחר החיבור בין הסקרנות והרצון "להשלים פערים" בתחומי דעת שלא הכרתי מספיק, לבין תפיסת העולם החברתית שלי. הלימודים איפשרו לי בכל פעם, לא רק להעמיק ברמת הידע, אלא גם להעמיק במחשבה המתמדת על המפגש שלו עם הפרקסיס שלי.

אני מקווה שהיום אני מצליחה לשמור על החיבורים האלה, החל מהבאת פרקטיקות של לימוד בית-מדרשי לסטודנטים שלי, דרך אופן הגישור בין גופים שונים במסגרת מיזם חדש, או דברי הרמב"ם על תשובה."

מהי קולות עבורי:

"למדתי בקולות פרקים מתוך ארון הספרים היהודי והציוני הקשורים לעשייה שלי כראש מועצה, ורלוונטיים גם היום לשילטון ולחברה. נושאים כמו חמלה, התייחסות לעני ולאחר, מחוייבות השילטון לאזרח ולתושב... "

רון שני 01-15 05.jpg

רון שני

ראש המועצה האזורית משגב (לשעבר)

מהי קולות עבורי:

"קולות עבורי היא סגירת מעגל והשלמה של תהליך אישי, ובלא מעט מובנים "קולות" הייתה החתיכה החסרה בפאזל שלי..."

ליאור ז'ורנו חפץ.png

ליאור ז'ורנו חפץ

מנכ"לית "תוצרת הארץ", מבית התאחדות הסטודנטים

מהי קולות עבורי:

"מקום ללמוד בו בדרך שונה מכל מה שהכרתי עד שהגעתי למפגשי קולות. לפגוש תבונה רבה ומגוונת, להעמיק בתובנות ובשיח עם אנשים שונים, להתווכח, לא להסכים ולשמור על הכוח המעצים והמעצב שיש במחלוקת"

הלה הדס_edited.jpg

הלה הדס

מנכ"לית אנוש - העמותה הישראלית לבריאות הנפש